БУДУЄМО огорожу з профнастилу

Останнім часом особливою популярністю при зведенні парканів користується профільований лист, або, як його прийнято називати, «профнастил». Такі популярні раніше парканні матеріали, як дерево або сітка «рабиця», програють своїм забірному конкуренту по естетичності, простоті монтажу і, звичайно ж, по довговічності.

Будівництво парканів

Що ж являє собою профнастил для парканів? Профнастил являє собою оцинковані листи сталі, товщиною від 0,5 мм (для побудови паркану тонше краще не брати). Профілювання, формування хвилеподібною поверхні листам профнастилу, додає жорсткість, тобто їх форма фіксована.

Листи профнастилу, що випускаються різними виробниками, мають різні покриття. Самий бюджетний варіант — оцінковковка. Інший варіант — покриття з полімерів (пластмас або синтетичних смол). , Ніж у просто оцинкованого профнастилу шари полімерного покриття наносяться поверх шару цинку. Найоптимальніший варіант — поливинилхлоридное покриття. Даний тип покриття найбільш стійкий до будь-яких пошкоджень механічного характеру, але чутливий до нагрівання прямими сонячними променями при температурі понад 800 градусів швидко втрачає свої властивості, тому використовувати його в теплих кліматичних зонах не можна.

Для будівництва парканів використовується профнастил, маркування якого починається з літери «С», за якою слідує цифра, що позначає висоту хвилі (гофри) в міліметрах і, через дефіс, вказується корисна (фактична) ширина листа профнастилу даної марки (зазвичай 1150 мм для стінового профнастилу ).

Вибираючи профнастил для забору, не слід вибирати листи з висотою гофри понад 21 мм не вигідно — велика висота хвилі тут призначена для покрівельного профнастилу, що вимагає більшої жорсткості, щоб витримати сезонні маси дощу і снігу.

Що почім — проводимо розрахунки

Першим етапом в будівництві буде розрахунок паркану з профнастилу. Для цього визначаємо периметр огорожі. Розмічаємо положення забору, визначаємо місце воріт і хвіртки, точки установки опорних стовпів (їх крок не повинен перевищувати 3 м).

Кількість стовпів розраховуємо, розділивши загальну довжину на розмір прольоту. Його рекомендовані розміри для забору в висоту 2-2,5 м складають 2,5-3 м. В якості матеріалу для опорних стійок найкраще використовувати круглі або квадратні сталеві труби. Довжину стійок беремо з урахуванням глибини фундаменту (зазвичай 0,7-1 м).

Наступний етап — розрахунок матеріалу для поперечних лаг, кількість їх рядів залежить від висоти огорожі. Якщо для вашого забору досить буде 2 рядів, то для підрахунку загальної кількості матеріалу достатньо взяти подвійний периметр ділянки.

Окремо розраховуємо потреба в матеріалах для воріт і хвірток. Тут крім профлиста і деталей каркаса будуть присутні навіси, петлі, замки, ручки, доводчики. Якщо ви побажаєте обладнати ворота автоматикою відкривання і закривання, то матеріали, необхідні для таких пристроїв, враховуються додатково.

В кінці визначаємо кількість кріпильних виробів — саморізів і заклепок. Останні застосовуються тільки для з’єднання листів між собою.

Визначившись з висотою огорожі, воріт і хвіртки, ми зможемо розрахувати кількість і довжину листів профнастилу.

Як побудувати паркан з профнастилу своїми руками

Установка заборів із профнастилу, як показує практика, не таке й важке захід. В першу чергу встановлюємо опорні стовпи. У їх якості можуть виступити металеві труби, як круглого, так і квадратного перетину. Чим вище передбачається паркан, тим на більшу глибину необхідно відрити фундаментні ями в середньому підземна частина стовпа повинна бути заглиблена на третину від надземної висоти паркану, щоб вітер не зміг перекинути наші загородження. Іноді кам’яного стовпа не бетонують, але такий паркан з часом може завалитися.

Готуючи фундамент для опорних стовпів, можна зімпровізувати — влаштувати цегляну огорожу з профнастилом. Якщо дозволяють кошти, то опорні стовпи варто обкласти цеглою. Забір перетворитися в солідну цегляна споруда, декороване кольоровим профнастилом.

Коли фундамент опорних стовпів затвердіє, приступаємо до установки поперечного сталевого профілю (лаг) для подальшого кріплення до них листів профнастилу. Як лаг використовуйте профільовану трубу необхідної довжини. Кріпити їх до опорних стовпів потрібно буде електрозварюванням так надійніше. Після установки лаги і опорні стовпи забору слід покрити шаром грунтовки — вона захистить метал від корозії.

Завершальний етап — установка листів профнастилу на підготовлені лаги. Профнастил кріпиться «саморізами» по металу з кроком в 500 мм. Між собою сусідні листи профнастилу стикуються внахлест. Якщо в ході робіт на аркушах профнастилу з’являться подряпини, їх можна буде легко усунути, скориставшись відповідною фарбою з балончика.

Оставить комментарий